zomogus_is_podolsko

O. Koršunovo spektakliui „Žmogus iš Podolsko“ – turo po Lietuvą ir gastrolių Ispanijoje išbandymas

Veiksmas vyksta vienoje iš tipinių Maskvos policijos nuovadų. Sulaikytasis laukia įprastos procedūros – ne itin mandagios, švelniai tariant, kiek grubios apklausos ir paaiškinimo, kuo prasikalto. Staiga tardymas virsta intelektualia paskaita, kurią veda pareigūnai, puikiai išmanantys struktūralizmą ir žinantys industrial muzikos dievukus. Apie tai – naujausioje režisieriaus Oskaro Koršunovo premjeroje „Žmogus iš Podolsko“ pagal tikra bomba Rusijoje tapusią Dmitrijaus Danilovo pjesę. Jau šiandien, lapkričio 7 d., pasirodymu Jonavoje trupė pradeda intesyvų turą po Lietuvą, o lapkričio 30 d., festivalyje „Temporada Alta“ Žironoje (Ispanija) įvyks tarptautinė „Žmogaus iš Podolsko“ premjera.

71937142_2961951237167500_2086853926849609728_o

Teatro olimpiadoje Japonijoje triumfavę O. Koršunovo „Apvalytieji“ sugrįžta į Vilniaus sceną

„Tik tokioje vietoje kaip Togos teatras Japonijoje dar galima pajusti tikrą katarsį“, – taip spektaklio „Apvalytieji“ gastroles japonų teatro guru Tadashi Suzuki teatre vykusioje 9-ojoje teatro olimpiadoje prisimena režisierius Oskaras Koršunovas. Tolimųjų gastrolių nuotaikomis vis dar gyvenantys aktoriai jau spalio 22 d. žiūrovų lauks Jaunimo teatro salėje Vilniuje.

Psichoze 3 foto-D.Matvejev

Premjerą „Psichozė 4.48“ pristatanti K. Krasilnikovaitė: „Įžvelgsite ir menininko kūrybos kainą, kurią jam tenka sumokėti“

Kai kurie į mūsų spektaklį pažiūrės kaip į eilinį savižudžio pagalbos šauksmą, kai kurie įžvelgs menininko kūrybos kainą, kurią kartais jam tenka sumokėti“, – apie naujausią savo spektaklį pagal Sarah Kane pjesę „Psichozė 4.48“ pasakoja režisierė Kornelija Krasilnikovaitė. Jame vaidmenis kuria aktoriai Justina Jukonytė ir Darius Gumauskas. Premjera – jau rugsėjo 25, 26 d., OKT/Vilniaus miesto teatre.

10987397_1018605084835468_6702552938849785774_o

Oskaro Koršunovo teatro 20-as sezonas: premjeros, gastrolės, faktai

Beveik milijonas spektakliuose apsilankiusių žiūrovų Lietuvoje, virš 50 premjerų, kurių dalis tapo legendomis, beveik 200 vaidinusių įvairių kartų aktorių, gastrolės penkiuose pasaulio žemynuose, virš 150 skirtingų pasaulinių festivalių, aštuoni kartai Avinjono festivalyje ir trys kartai Venecijos bienalėje, ir prestižiškiausiu laikomas Naujosios teatro realybės prizas – tokiais faktais pažymėtą 20-metį minintis Oskaro Koršunovo teatras pradeda dar vieną intensyvų sezoną.

Terapijos_12_photo_D.Matvejev__

Tragikomiškas spektaklis „Terapijos“ vasarą pasitinka Druskininkuose

Kas dedasi moters galvoje, kuomet tenka išgirsti netikėtą gydytojo diagnozę? Ar išties tuo metu viskas aplinkui atrodo niūriai ir pesimistiškai? Kaip šį gyvenimo etapą išgyvena likimo į vieną palatą suvestos šešios skirtingos moterys? Ir galiausiai, ko toje palatoje daugiau – juoko ar ašarų? Atsakymai į šiuos klausimus – jau šį šeštadienį, birželio 15 d., Druskininkų Eglės sanatorijoje pristatomame spektaklyje „Terapijos“.

Podolskas 1 photo-D.Matvejev

Andrius Tapinas. Kaip švelniai išplauti smegenis („Žmogus iš Podolsko“ recenzija)

„Eik tu na…“ – pasitinka tave žvalus maroziškas balsas vos įžengus į teatrą ir dar neprasidėjus spektakliui. Ant kulnų pritūpęs urlaganas Serioga įbedęs akis stebi, kaip tu ieškai vietos salėje ir pagal geriausias Krasnuchos vyrukų tradicijas aiškiai provokuoja – nagi, į akis man žiūrėk, ko čia apsimeti, kad nematai, bl…

0 (1)

Oskaro Koršunovo teatras sezoną baigia festivaliu „Viskas apie ją“

„Moteriai niekada nebuvo suteikta teisė būti visapusišku žmogumi. Šią teisę uzurpavo vyrai. Bet dabar mes išgyvename kitus laikus. Moterų gyvenime vyksta revoliucija – jos tampa lygios su vyrais: politikoje, mene, socialiniam gyvenime. Statistiniai rodikliai vis dar vyrų pusėje, bet atotrūkis mažėja. Tampa akivaizdu, jog ateitis priklausys moterims. Bet ar viskas taip paprasta?“, – apie devynioliktąjį OKT/Vilniaus miesto teatro sezoną vainikuosiantį festivalį „Viskas apie ją“, nagrinėsiantį moters, moteriškumo ir apskritai lyties temas, kalbėjo režisierius Oskaras Koršunovas. Festivalis vyks jau gegužės 27 d. – birželio 7 d., Vilniuje.