Nauberto Jasinsko spektaklis „Pelikanas“ atidarė Kelcų tarptautinį teatro festivalį

2023 17 lapkričio

Rugsėjo 26 d. įvyko režisieriaus Nauberto Jasinsko spektaklio „Pelikanas“, sukurto Augusto Strindbergo pjesės motyvais, tarptautinė premjera. OKT/Vilniaus miesto teatre pastatytas spektaklis atidarė Kelcų tarptautinio teatro festivalio (Lenkija) programą.

Kelcų tarptautinis teatro festivalis – tai 5-ąjį kartą rengiama scenos menų platforma. Pasak organizatorių, šio festivalio idėja – sukurti daugiakultūrinio dialogo erdvę, kurioje būtų pristatomos įvairiose Europos šalyse vyraujančios šiuolaikinio teatro ir dramaturgijos kryptys. Festivalis tampa scenos profesionalų ir teatro mylėtojų susitikimų vieta.

Šių metų programoje – dešimt spektaklių, sukurtų režisierių iš Lietuvos, Graikijos, Švedijos ir Lenkijos. Kartu su N. Jasinsku čia – Markus Öhrn, Pantelis Dentakis, Anna Smolar ir kiti. Festivalio svečių taip pat lauks diskusijų ciklas, šiuolaikinių pjesių skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės.

Spektaklyje „Pelikanas“ menininkai kelia šiandien esminiais tampančius klausimus: kas yra šeima? Ar jos klasikinė samprata vis dar funkcionuoja? Ar reikalinga nauja apibrėžtis, reflektuojanti šio laiko žmonių tarpusavio santykius?

„Kodėl mes turime brėžti kažkokias ribas? Žodis „šeima“ iš karto įpareigoja, jog tai yra kažkas aukščiau. Bet jeigu man draugai yra aukščiau žmogaus, susijusio su manimi kraujo ryšiu? Todėl man tai kelia klausimą. Kodėl mes turime bendrauti su tais, su kuriais esame susiję kraujo ryšiu, nors nenorime bendrauti? Ar dėl to, jog mes turime socialinį įsipareigojimą ir atsakomybę?“, – pasakoja režisierius N. Jasinskas.

„Pelikane“ vaidmenis kuria Alvydė Pikturnaitė, Aurelijus Pocius, Kipras Mašidlauskas, Saulius Ambrozaitis ir Matas Sigliukas. Spektaklyje naudojami Kristupo Saboliaus ir N. Jasinsko balsai. Spektaklio muziką kuria kompozitorius Gintaras Sodeika. Scenografai – random heroes. Video projekcijų autorius – Ričard Žigis. Šviesų dailininkas – Dainius Urbonis. Kostiumų dailininkas – Dominykas Levanas. Operatoriai – Augtumas Danielius Harner ir Simonas Čalka.

Už spektaklio „Pelikanas“ režisūrą N. Jasinskas buvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui. Tarp nominantų – ir aktoriai A. Pikturnaitė bei A. Pocius.