Žiūrovų prašymu Oskaro Koršunovo „Vestuvės“ sugrįžta į Palangą

2020 20 rugpjūčio

„Norime dar!“, – tokie žiūrovų prašymai skambėjo atsiliepus telefonu Oskaro Koršunovo teatre, praėjus vos porai dienų po pirmųjų „Vestuvių“ Palangoje. Žiūrovai yra pati svarbiausia teatro dalis, todėl jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d. „Vestuvių“ aktoriai sugrįžata į Palangos koncertų salę!

„Teatras be „Vestuvių“ – ne teatras. Rusai turi Suchovo-Kobylino ir Gogolio „Vestuves“, vokiečiai – Brechto, lenkai – Gombrovičiaus ir Vyspianskio. Na, o mes irgi turime – OKT „Vestuves“, – po itin sėkmingai praėjusio pirmojo spektaklio Palangoje kalbėjo režisierius O. Koršunovas.

„Vestuvės“ pastatytos pagal vieno garsiausių vokiečių dramaturgų Bertoldo Brechto pjesę. Visgi, esminė medžiaga statant šį spektaklį – tai jį kūrusių menininkų asmeninė patirtis bei juos supanti realybė. Aktoriai žaibiškai reaguoja į nuolatos besikeičiančius įvykius visuomenėje, todėl kiekvieną kartą žiūrovų laukia vis kitoks spektaklis – aktualus, kupinas atpažįstamų situacijų ir įtraukiantis.

Kad ir kokią medžiagą statyti besirinktų režisierius O. Koršunovas, visi jo spektakliai tampa socialiai aktyviais meno kūriniais. Ne išimtis ir „Vestuvės“, tapusios savotišku šiandienos Lietuvos visuomenės veidrodžiu.

„Atveriama ir itin lietuviška specifika. Tai kaimo žmogaus, ateinančio gyventi į miestą, sutrikimas, netgi nesugebėjimas tapti taip vadinamu miesčionimi ir, žinoma, visiškas nesuvokimas vienaip ar kitaip jį įtakojančių globalizacijos procesų. Žinoma, visų pirma tai yra gera komedija, lyg veidrodis atsukta į mus ar mūsų artimuosius“, – teigia režisierius O. Koršunovas.

„Vestuvėse“ už stalo sėdasi Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė. Tarp svečių – visi žiūrovai, spėję rezervuoti sau vietą ir patekę į puotos salę.

„Spektaklyje žiūrovai juokiasi iš pilvo, iki ašarų. Ir tai gerai, nors spektaklis ir ne apie linksmybes – greičiau priešingai, apie mūsų papročių koroziją ir mentalines kiaurymes. Dažnai juokas mums padeda suprasti daugiau už visokius „moralite“, – artėjant spektakliui mintimis dalinasi režisierius.

„Vestuvės“ – jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d., Palangos koncertų salėje. Spektaklio pradžia 19:30 val.