Vinter_DSC0183MMacevicius  
Recenzijos

Kostiumų dailininkas

Agnė Kuzmickaitė

Muzika

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Solistai: Sandra Janušaitė (sopranas)
Vytautas Juozapaitis (baritonas)

Dirigentas

Donatas Katkus

Šviesos dailininkas

Eugenijus Sabaliauskas
Vilius Vilutis

Garso režisierius

Virginijus Bagdzevičius

Vaidina

Pantomimos aktoriai
Moteris – Vesta Grabštaitė
Vyras – Rytis Saladžius

Premjera

2006 rugsėjo 14

Gintaras Sodeika

VINTER

Režisierius Oskaras Koršunovas

Spektaklio trukmė 1 val. 15 min.

Jon Fosse Kamerinė opera VINTER

Iš pirmo žvilgsnio „Žiema“ – paprasta istorija apie dviejų žmonių susitikimą. Tačiau norvegų dramaturgo Jono Fosse pjesėje, čia yra to, kas suteikia pasakojamoms kasdieninėms istorijoms neįprastumo, išskirtinumo. „Neišraiškingas žmoniškumas“ – taip dramaturgas apibūdino tą skaidrų ir gilų pojūtį, slypintį jo pjesėse.

„Aš nerašau pjesių, rašau dainas“, – sakė Jon Fosse Oskarui Koršunovui, jiems susitikus. Jon Fosse: „Mano manymu, jeigu pjesė yra gera, ją žiūrintys žmonės ar bent jau kai kurie iš jų turi ir verkti ir juoktis“. J. Fosse – norvegų rašytojas ir dramaturgas, kurio vardas puikuojasi tarp populiariausių ir iškiliausių nūdienos dramos meistrų. Teatro kritikai negaili pagyrų ir vadina jį „naujuoju Ibsenu“ bei „XXI amžiaus Beckettu“.

Jo pjesės statomos daugiau nei 40 pasaulio teatrų. Gintaras Sodeika: „Vinter“ muzika suformuota taip, kad galėtų maksimaliai atskleisti Jon Fosse pjesėje gvildenamą problematiką – vyro iš moters vienišumą, ilgesį, susitikimą ir išsiskyrimą, negalėjimą būti nei drauge nei atskirai… Žodžiu, apie meilę…“