VAIKYSTĖ

Karolis Vilkas
Spektaklio trukmė: 1 val. 20 min.

VAIKYSTĖ

Karolis Vilkas
Spektaklio trukmė: 1 val. 20 min.

Spektaklis „Vaikystė“ – tai pirmasis jauno teatro menininko Karolio Vilko režisūrinis darbas. 2016 m. baigęs vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, K. Vilkas savo režisūriniame debiute derina ir savaip interpretuoja įvairius meninės raiškos būdus: iš mokyklos skolinasi tam tikrą klasikinio realistinio teatro naivumą, iš savo mokytojo Oskaro Koršunovo – potraukį absurdui, groteskui ir XX a. pradžios literatūrinio avangardo tradicijoms, iš kitų estetinių, asmeninių įtakų ir, paprastai tariant, iš gyvenimo – sapnus, košmarus, nekomercinio kino, animacijos, poparto meninį žodyną, įvairiausias ezoterines patirtis, aukštosios ir populiariosios kultūros ženklus.

Spektaklio-koliažo forma logiškai išplaukia iš turinio ir spektaklyje kokybiškai jį papildo, padėdama skleistis pagrindinei temai ir pateikdama nemažai užuominų į šalutines: atsiplėšimas nuo motinos, atsitraukimas nuo mokyklos ir tradicijos, (teatrinio) mąstymo stereotipų ir klišių atsikratymas.

Režisierius K. Vilkas, scenografas Romanas Duda, kostiumų dailininkė Ieva Šimukonytė ir visa jų bendraamžių aktorių komanda mąsto teatriškai (ne literatūriškai), drąsiai ir kūrybiškai, savo mintis apie pasaulį ir teatrą reiškia ne kaip linijine fabula pagrįstą pasakojimą, o veikiau remdamiesi šiandieninio žmogaus pasaulėjautai artimesniu asociatyviu, jų santykį su šiandienos vaizdų kultūra reprezentuojančiu teatriniu mąstymu, atitinkama sceninio montažo logika ir dinamika.

Prodiuseriai: OKT/Vilniaus miesto teatras, Menų spaustuvė, Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Scenografija
Romanas Duda

Kostiumų dailininkas
Ieva Šimukonytė

Vaidina
Kūdikėlis – Gediminas Rimeika
Beždžionė – Laurynas Jurgelis
Riteris – Oskar Vygonovski
Geiša – Gailė Butvilaitė
Drakonas – Aurimas Bačinskas
Krūmas – Viktorija Žukauskaitė
Laikrodis – Paulina Taujanskaitė
Šulinys – Greta Petrovskytė
Kiti: Žygimantė Jakštaitė, Lukas Malinauskas, Jonas Braškys, Augustė Pociūtė, Taura Kvietinskaitė, Martynas Ališauskas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Kęstutis Cicėnas, Inga Šepetkaitė

Premjera
2016 October 27