Ugnies veidas 000  
Recenzijos

Scenografija

Jūratė Paulėkaitė

Muzika

Gintaras Sodeika

Vaidina

KURTAS - Gytis Ivanauskas
MOTINA - Dalia Brenciūtė
OLGA - Rasa Samuolytė
PAULIS - Dainius Gavenonis
TĖVAS - Arvydas Dapšys

Premjera

2000 balandžio 27

Marius von Mayenburg

UGNIES VEIDAS

Režisierius Oskaras Koršunovas

Spektaklio trukmė 2 val.

Vienos dalies spektaklis

“Ugnies veidas” – spektaklio pavadinimą — galima suprasti pažodžiui arba beveik pažodžiui. Kadangi viskas šioje jauno vokiečių dramaturgo Mariaus von Mayenburgo pjesėje dega: tėvas, mama ir sūnus.

Klasikinis kartų nesusišnekėjimas čia įkaitinamas iki degimo. Jis čia tampa tragedija. Klasikine. Vietos vienybė: šeima. Laiko: lytinis brendimas. Veiksmo: natūralios tvarkos — surūgusios it šiek tiek perkaitintas pienas, griovimas. Negražu, bet neišvengiama.

Penki personažai: nevykę tėvai, sūnus ir dukra, siejami kraujomaišos, ir dukros draugužis — “normalus”, pavydus, tinkamas reprodukcijai. Mayenburgas įkaitina visa tai iki sprogimo. Dvi siaubingos valandos didžio teatro. 31 metų lietuvių režisierius Oskaras Koršunovas sako, kad jam svarbiausias kartų konfliktas. “Kiekvienam savas skausmas”.

Vartotojiškos visuomenės daiktais užgriozdintoje scenoje aktoriai vaidina šeimos gyvenimą. Tiesiai, aiškiai, be patoso. Lyg tai būtų apie mus, ar dar blogiau. Ypač vaikinas ir mergina. Pragariška, kraujomaišiška porelė, išreiškianti normalumą nenormalume, geismą mirties instinktui ir gyvenimo griovimui. Ji, Rasa Samuolytė, 26-erių metų, atrodanti kaip 15-kos, su žudančiu sijonėliu. Jis, Gytis Ivanauskas, 21-erių, atrodantis kaip 13-metis, nervingu veidu. Du puikūs aktoriai, meistriškai vedami Koršunovo, duoda ypatingo teatrinioaiškiaregiškumo pamoką. Į mus alsuoja ugnis. Tiesiai į veidą.”