Falk Richter

PO LEDU

Artūras Areima
Spektaklio trukmė: 2 val.
Falk Richter

PO LEDU

Artūras Areima
Spektaklio trukmė: 2 val.

„Po ledu“ vaizduojamo pasaulio centras – konferencijų salė. Čia nėra meilės, visiems rūpi tik produktyvumas. Pagrindinis veikėjas, verslo konsultantas Paulius Niekas, visada jaučiasi kitų spaudžiamas. Šeimos ir kolegų lūkečiai P. Nieką nuolat verčia išgyventi lyg spąstuose. Žingsnis po žingsnio pjesėje išklojamas P. Nieko gyvenimas, kur darbovietė yra svarbiausia, o asmenininė tapatybė nyksta, nes P. Nieko nuolat reikalaujama būti efektyviu ir prisitaikyti. Ar tokiomis sąlygomis įmanoma pusiausvyra tarp asmenybės ir organizacijos / visuomenės poreikių?

Pjesės autorius Falkas Richteris – vienas svarbiausių savo kartos teatro rašytojų Vokietijoje, jo kūryba žinoma ir vertinama visoje Europoje. Savo pjesėse jis analizuoja fizinę ir psichinę individo būklę bei bendrą politinę situaciją šiuolaikinėje Vakarų kultūroje. F. Richteris rašo apie ekonominio pasaulio elitą, jam priklausančių žmonių mąstymo ir veiklos būdą, šių žmonių veiklos pasekmes. Jam rūpi efektyvumo ir ekonominio augimo ideologijos, jų įtaka paprastų žmonių gyvenimui. F. Richterio tekstai yra išgyventi ir apmąstyti, veikia kaip realybė ir kinas tuo pačiu metu, gali būti laikomi ir politika, ir poezija. Kurdamas pjesę dramaturgas naudojosi apie 100 valandų dokumentine medžiaga, stebėdamas veikiančius verslo konsultantus.

Artūras Areima: „Vakarietiškos kultūros žmonės sugeba labai gerai veikti savo profesinėje srityje, bet patekę į neįprastą kasdienę situaciją gali visiškai pasimesti. Žmonės siaurėja ir mechaniškėja, pamiršta paprastus, bendražmogiškus dalykus. Profesija pasiglemžia jų gyvenimą. Kai kurie nori kažką pakeisti, bet bijo prarasti tai, ką jau turi. Juk jei šiandien nesi turtingas, nesi perspektyvus, vadinasi esi niekas. Dėl darbo ir karjeros žmonės pamiršta savo vaikystės svajones, ir, užuot sekę savo polinkius, jie kuria planus ir pagal juos gyvena – daro tai, ką reikia. Taip jie pasiklysta savo paties gyvenime ir bando susivokti. Įdomu, ar taip nutikus žmogus dar gali suspėti savo gyvenime kažką pakeisti“.

Režisierius Artūras Areima yra jaunas ir provokuojantis kūrėjas, savo darbuose kuriantis aplinkybes, kurios apie šiuolaikinio pasaulio reiškinius skatina svarstyti ir diskutuoti spektaklio žiūrovus. Kartu su OKT / Vilniaus miesto teatru sukurtas „Julijus Cezaris“, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatyti „Plėšikai“, „Vyšnių sodas“, „Kartu“, po AAT | Artūro Areimos teatro vėliava sukurtas „Ričardas II: Post factum“ bei kiti režisieriaus darbai nuolat provokuoja kritikų ir žiūrovų diskusijas. A. Areima yra vienas stipriausių teatro kūrėjų Lietuvoje, 2013 metais už naujų sceninės išraiškos formų paieškas apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru, 2013, 2014, 2015 metais režisieriaus kategorijoje nominuotas Auksiniam scenos kryžiui, o 2014 metais Kultūros ministerijos įvertintas Jaunojo kūrėjo premija. AAT | Artūro Areimos teatrą režisierius įkūrė 2014 metų Sirenų festivalio išvakarėse, siekdamas vystytis kaip menininkas, bandyti Lietuvoje neįprastas teatro formas, ketindamas ieškoti naujų poveikio priemonių. Kartu su režisieriumi čia kuria ir veržlūs jaunosios kartos teatro menininkai.

Kostiumų dailininkas
Monika Gurskytė

Muzika
Artūras Bumšteinas

Videomenininkas
Kornelijus Jaroševičius

Vaidina
Rokas Petrauskas, Dovydas Stončius, Tomas Rinkūnas

Premjera
2015 September 11

Recenzijos
Austėja Mikuckytė / bernardinai.lt
Jūratė Visockaitė / Literatūra ir menas
Milda Brukštutė / Menų faktūra
Sigita Ivaškaitė / 7 meno dienos