Parazitai-01-photo--D  
Recenzijos

Scenografija

Jūratė Paulėkaitė

Muzika

Gintaras Sodeika

Vaidina

BETSė - Rasa Samuolytė
FRIDERIKė - Airida Gintautaitė
MULčIA - Laimonas Noreika
PETRIKAS - Rytis Saladžius, Darius Gumauskas
RINGO - Dainius Gavenonis

Premjera

2001 rugsėjo 21

Marius von Mayenburg

PARAZITAI

Režisierius Oskaras Koršunovas

Spektaklio trukmė 2 val.

M. von Mayenburg:
Kiekvienas žiūrovas turi kompetentingą supratimą, kas yra gerai papasakota istorija, ir į teatrą jis eina su lūkesčiais – išgirsti tą istoriją. “Parazitai” – mano bandymas pakeisti nusistovėjusią žiūrovų lūkesčių struktūrą. Pjesę pradėjau nuo to, kuo paprastai baigiama – nuo situacijos, kai blogiau būti negali. Norėjau parodyti, kad gali būti blogiau. Betsi slaugo po avarijos suluošintą Ringo. Kai matai tokią porą, natūralu, kad norisi, jog jie neišsiskirtų. Friderikės ir Petriko santykiai, priešingai, jau pasiekė tokią ribą, kad tiesiog norisi, jog jie skirtųsi.

Natūralius lūkesčius dėl abiejų porų aš nuviliu: pirmieji išsiskiria, antrieji vėl susieina, nors aišku, kad toliau bus dar blogiau.

O.Koršunovas:
Statydamas jau antrą Mayenburgo pjesę, nebijojau kartotis.

Jo pjesėse jaučiu dalykus, kuriuos žmonės tarp savęs neišsikalba, jiems dar nerasti žodžiai, tai – labai aktualios temos, kurios lyg ir čia pat, bet dar neprasiveržė.

Ir kai teatras pasiūlo žiūrovams tai, kas jiems labai rūpi, bet jų dar nepažinta ir nepatirta, jei per spektaklį įvyksta uždarų temų prasiskverbimas, tada atsiranda ir naujas suokalbis tarp teatro ir žiūrovų.

Be tokio tikro, jaudinančio kontakto, teatras būtų negyvas. Mayenburgo pjesės man yra galimybė daryti naujus žingsnius.