Martin Bellemare

LAISVĖ

Dainius Gavenonis
Spektaklio trukmė: 1 val. 30 min.
Martin Bellemare

LAISVĖ

Dainius Gavenonis
Spektaklio trukmė: 1 val. 30 min.

Šiuolaikinė kanadiečio Martin Bellemare pjesė pasakoja apie tvarkingą, ekologišką, struktūrizuotą visuomenę, kuri suteikia ir legalizuoja piliečių teisę nuspręsti kada, kokiu būdu jie nori nutraukti savo gyvenimą. Pjesės veiksmas vyksta šeimoje, kur šeimos nariai tolerantiški vieni kitiems, gerbiantys vienas kito pasirinkimus, nevaržantys vienas kito laisvės. Šeimos ląstelė šiuo atveju – tai visuomenės atspindys. Mes keliame klausimą: ar turime teisę pakeisti artimojo sprendimą, jei jis pasirenka mirtį?

Dainius Gavenonis – teatro ir kino aktorius. 1996 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją (dabartinę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją), Dalios Tamulevičiūtės kursą. Dirba Lietuvos nacionaliniame teatre, tačiau vaidmenis kuria įvairių Lietuvos ir užsienio režisierių spketakliuose. Drauge su Jūrate Paulėkaite sukūrė spektaklius „Kartu“ (2007) ir „Uždaras vakaras“ (2008). 2015 m. aktorius apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, jo vaidmenys ne kartą įvertinti aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi.

Pjesę iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė.

Spektaklio prodiuseris – VšĮ „Darbininkai“, koprodiuseris – OKT/Vilniaus miesto teatras.

Scenografija
Dainius Liškevičius

Kostiumų dailininkas
Gerūta Navickaitė

Muzika
Dominykas Digimas

Šviesų dailininkas
Eugenijus Sabaliauskas

Spektaklio vizualizacijos
Aurelija Maknytė

Komunikacijos strategė
Stefanija Jokštytė

Projekto vadovės
Virginija Mačionytė, Edita Martinavičiūtė

Technikos vadovas
Mindaugas Repšys

Vaidina
Rasa Samuolytė, Laurynas Jurgelis, Dainius Gavenonis, Aleksas Kazanavičius, Žygimantė Elena Jakštaitė / Greta Petrovskytė, Vaidas Vilius, Nerijus Milerius

Premjera
2021 September 26

Recenzijos
Kamilė Žičkytė, 7 meno dienos