Kasparas Pocius

JUSUFAS | Zoom teatras

Augtumas Danielius Harner
Spektaklio trukmė:
Kasparas Pocius

JUSUFAS | Zoom teatras

Augtumas Danielius Harner
Spektaklio trukmė:
Tęsiame Zoom teatro ciklą! Trečiasis seansas – tai Kasparo Pociaus vieno veiksmo filosofinė pjesė „Jusufas“, režisuojama Augtumo Danieliaus Harner! Tiesioginė transliacija žiūrovams – Zoom programėlėje paspaudus nuorodą: https://zoom.us/j/92127201796 arba mūsų teatro Facebook paskyroje.

Pjesės veiksmas vyksta televizijos studijoje, personažai – mūsų realybėje egzistuojantys politikai, intelektualai, visuomenės veikėjai, sprendžiantys mūsų laikų problemas ir pasitelkiantys į pagalbą sau artimiausius argumentus. Jie pasitelkia argumentus, kuriuos šiuolaikinėje kritinėje teorijoje diskutavo tokie filosofai, kaip Michelis Foucault, Gilles’is Deleuze’as ir kiti autoriai, pjesėje nuskamba ir Alaino Badiou idėjos. Kūrinio tikslas – kvestionuoti šiuolaikinės politinės filosofijos diskurso ir mūsų galimybių veikti šį diskursą ribas, atverti ir išryškinti pertrūkį tarp socialiai sukonstruotos patogios fantazijos ir kasdienybėje atsiveriančios tikrovės. Toje anapus fantazijos glūdinčioje ir į ją kartais prasismelkiančioje jai nepavaldžioje nuogoje tikrovėje visada esama žmogaus, prie kurio ne visada lengva prieiti, kurį dažnai sunku prakalbinti – bet bandyti tai padaryti verta.

Tikimės, kad spektaklis patiks žmonėms, kurie yra socialiai jautrūs ir kuria socialiai teisingesnio pasaulio viziją. Žmonėms, kurie žino, kad pasaulyje egzistuoja kūnai ir nuomonės, bet, kaip sako Alainas Badiou, esama dar ir tiesos.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaidina
Darius Meškauskas, Aurelijus Pocius, Džiugas Gvozdzinskas, Kamilė Petruškevičiūtė, Marius Povilas Elijas Martynenko