Ivan Vyrypajev

IRANO KONFERENCIJA

Artiom Rybakov
Spektaklio trukmė: 2 val. 30 min.
Ivan Vyrypajev

IRANO KONFERENCIJA

Artiom Rybakov
Spektaklio trukmė: 2 val. 30 min.

„Irano konferencija“ – tai gyva ir apmąstymus skatinanti filosofinė pjesė. Veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur susirenka devyni unikalių sričių specialistai aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus. Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį.

„Irano konferencija“ yra drąsus bandymas priartėti prie atsakymų, ieškoti pagrindinių žmonijos vertybių, pradėti diskusiją temomis, kuriomis dažnai nenorime kalbėti. Vaizdinga pjesės kalba kuriamas asmeniškas ir poetinis pokalbis apie gyvenimo prasmę, jo iššūkius, viltis. Žiūrovui pateikiami skirtingi požiūriai ir jų priešprieša šiandienos diskusijose apie religiją, politiką bei socialines problemas visame pasaulyje.

Pjesę iš rusų kalbos vertė Aleksandr Špilevoj.

Scenografija
Bartė Liagaitė

Kostiumų dailininkas
Aistė Ažubalytė

Muzika
Dominykas Digimas

Šviesų dailininkas
Povilas Apulis

Video dizainerė
Aneta Bublytė

Vaidina
Algirdas Dainavičius, Gytis Ivanauskas, Toma Vaškevičiūtė, Airida Gintautaitė, Darius Meškauskas, Rytis Saladžius, Severina Špakovska, Arūnas Sakalauskas, Paulius Tamolė, Juozas Budraitis

Premjera
2020 October 30

Recenzijos
Kamilė Žičkytė, 7 meno dienos