Ivan Vyrypajev

IRANO KONFERENCIJA | Zoom teatras

Artiom Rybakov
Spektaklio trukmė:
Ivan Vyrypajev

IRANO KONFERENCIJA | Zoom teatras

Artiom Rybakov
Spektaklio trukmė:

Šiandien, pandemijos akivaizdoje dauguma didžiųjų pasaulio konferencijų keliasi į virtualią erdvę. Ne išimtis ir „Irano konferencija“, perkeliama į Zoom konferencijos eterį. Tiesioginė transliacija žiūrovams – Zoom programėlėje paspaudus nuorodą: https://zoom.us/j/91354575866 arba mūsų teatro Facebook paskyroje.

„Irano konferencija“ – tai gyva ir apmąstymus skatinanti filosofinė pjesė. Veiksmas vyksta simpoziume Kopenhagoje, kur susirenka devyni unikalių sričių specialistai aptarti Artimųjų Rytų ir šių dienų Irano problemas: mirties bausmes, kankinimus ir kitus asmens teisių ir laisvių pažeidimus. Žengdami ant pakylos, intelektualai skaito pranešimus, tačiau diskusija greitai pereina nuo sociopolitinių aspektų prie pokalbių apie etinius skirtumus, dvasingumą, asmenines traumas ir dilemas, susijusias su šių dienų visuomenės krizėmis. Jų teiginiai iššaukia jautrią diskusiją apie aktualias problemas ir požiūrį į jas skirtingų kultūrų pasaulyje, kelia klausimus apie mūsų civilizacijos ateitį.

„Irano konferencija“ yra drąsus bandymas priartėti prie atsakymų, ieškoti pagrindinių žmonijos vertybių, pradėti diskusiją temomis, kuriomis dažnai nenorime kalbėti. Vaizdinga pjesės kalba kuriamas asmeniškas ir poetinis pokalbis apie gyvenimo prasmę, jo iššūkius, viltis. Žiūrovui pateikiami skirtingi požiūriai ir jų priešprieša šiandienos diskusijose apie religiją, politiką bei socialines problemas visame pasaulyje.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaidina
Algirdas Dainavičius, Martynas Nedzinskas, Toma Vaškevičiūtė, Airida Gintautaitė, Darius Meškauskas, Rytis Saladžius, Severina Špakovska, Arūnas Sakalauskas, Paulius Tamolė, Juozas Budraitis