Dugne  14 photo-D.Matvejevas  
Recenzijos

Scenografija

Dainius Liškevičius ir Oskaras Koršunovas

Kostiumų dailininkas

Agnė Kuzmickaitė

Muzika

Antanas Jasenka

Vaidina

SATINAS - Dainius Gavenonis
NASTIA - Rasa Samuolytė
AKTORIUS - Darius Gumauskas
BUBNOVAS - Julius Žalakevičius
BARONAS - Darius Meškauskas
KLEŠČIUS - Jonas Verseckas
TOTORIUS - Tomas Žaibus
ALIOŠKA - Giedrius Savickas
KVAŠNIA - Nelė Savičenko
MEDVEDEVAS - Rytis Saladžius

Premjera

2010 spalio 22

Maksimas Gorkis

DUGNE

Režisierius Oskaras Koršunovas

Spektaklio trukmė 1 val. 15 min.

Režisierius Oskaras Koršunovas:

„Dugne“ – tai laboratorija, kurioje bandomieji esame mes patys. Ją pradėjome kurti jau statydami „Hamletą“. Tai buvo pirmasis mūsų teatro spektaklis, kai galvojome ne apie rezultatą, o siekėme išmėginti, surasti save, prieiti tokį aktorinį organiškumą, kai aktorius kuria personažą, tačiau nepraranda tikroviškumo, lieka savimi. M. Gorkio tekstas tampa aktualus tik tuomet, kai aktorius sugeba personažą išauginti savo dirvoje, kai kurdamas jį remiasi savo patirtimi. Tai ir yra didžiausias laboratorijos tikslas. Būtent ta aktoriaus asmenybės ir kuriamo kito, jam svetimo personažo sankirta. Tam pasirinkome ir specialią erdvę, atsisakėme pjesės siužeto ir istorijos.

„Dugne“ aktoriai fiziškai taip pat labai priartėjo prie žiūrovo. „Hamlete“ aktorius buvo pasodintas prie veidrodžio, kuriame išvydo nebe save, o tas kitas jį trikdė ir neleido meluoti, o čia mes išdrįsome sėstis taip arti žiūrovo arba žiūrovą pasodinti taip arti aktoriaus, kad nebeliko jokios galimybės išvengti tos akistatos. Šiame susitikime nebeturi įtakos nei teatrinės širmos, nei apšvietimas, nei teatro magija. Viskas yra be galo atvira.

Tokį spektaklį kurti mane padrąsino ir pastūmėjo dalinė „Dugne“ nesėkmė Oslo nacionaliniame dramos teatre. Ten didžioji teatro scena, epochos atkūrimas, tam tikras demonstratyvumas sukliudė iš tikrųjų atverti tą žmogiškumą, apie kurį kalba M. Gorkis.“