Marius Ivaškevičius

ALPULYS | Zoom teatras

Oskaras Koršunovas
Spektaklio trukmė:
Marius Ivaškevičius

ALPULYS | Zoom teatras

Oskaras Koršunovas
Spektaklio trukmė:

Tęsiame Zoom teatro ciklą! Antrasis seansas – tai Mariaus Ivaškevičiaus pjesė „Alpulys“, režisuojama Oskaro Koršunovo! Tiesioginė transliacija žiūrovams – Zoom programėlėje paspaudus nuorodą: https://zoom.us/j/94820115337 (čia vietų skaičius ribotas) arba mūsų teatro Facebook paskyroje (čia žiūrovų skaičius neribojamas)

„Alpulys“ – tai Mariaus Ivaškevičiaus pjesė, kurią jis parašė pagal Svetlanos Aleksijevič 1989-ųjų knygą „Cinko berniukai“. Čia pasakojamos sovietų karo Afganistane paliestų žmonių istorijos, konkrečiai – Afganistano karo motinų liudijimai.

„Aleksijevič dokumentinėje knygoje buvo labai akcentuojamas alpulio momentas, alpsta visi, pradedant pačia autore, kuri praranda sąmonę, Afganistane pamačiusi, kaip renkami susprogusių kareivių „skutai“, ir baigiant kiekviena motina, kuri alpsta, gavusi žinią apie savo žuvusį sūnų… Pabandžiau įsivaizduoti, kad motinos „įkrenta“ į kažkokią sapnišką alpulio erdvę, kur jos kartu būna tarpinėje akimirkoje – tarsi jau žino, kad sūnaus nebėra, bet ne iki galo, egzistuoja sustabdytame laike. Kol jos alpulyje ir nespėjo išgirsti pranešimo apie faktą, tol sūnūs tarsi yra gyvi“, – teigia pjesės autorius M. Ivaškevičius.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaidina
Gydytojas, 45 metai - Dainius Gavenonis
Motina su Kirvuku, 40 metų - Rimantė Valiukaitė
Sprunkanti Motina, 40 metų - Dalia Michelevičiūtė
Vasilisa, 23 metai - Alvydė Pikturnaitė
Motina su Atsuktuvu, 40 metų - Vitalija Mockevičiūtė
Motina Literatė, 40 metų - Jolanta Dapkūnaitė
Ankstuko Motina, 40 metų - Rasa Samuolytė
Kirmėliuko Motina, 40 metų - Diana Anevičiūtė
Taiki Motina, 40 metų - Airida Gintautaitė
Berniukas, 7 metai - Marius Povilas Elijas Martynenko
Balsas - Aldona Vilutytė