Cesar Berlo / Menų faktūra

Pokalbis su Madrido „Alma Viva“ teatro režisieriumi ir aktoriumi Cesar Berlo

2015-11-20

„Nesu iš tų žiūrovų, kuriems viskas patinka. Esu pakankamai kritiškas, tačiau šis spektaklis bus vienas iš tų, kuriuos aš prisiminsiu iš 2015 -tų metų repertuaro.

„Žuvėdros“ patirtis buvo daugiau, nei eilinis teatro reiškinys. Madrido paprastai taip gyvai į spektaklius nereaguoja (jiems labiau būdingi plojimai), tačiau, jausdami pirmo spektaklio pusvalandžio riziką, dramos centro žiūrovai neliko abejingi. Kostia bando sugundyti šeimą savo spektakliu prie ežero ir suprantame, kad mes esame jo šeima. Nuolatinis cypimas provokuoja publiką, kaip Kostia provokuoja savo motiną ir atgyvenusias teatro formas. Menininkas, besispyriojantis prieš rėžimą ir praeitį. Kai kurie žiūrovai dėl cypimo skundėsi, tačiau daugelis priėmė ir įvertino riziką. Ačiū Dievui.

Mane labiausiai sužavėjo aktorių darbas, kaip jie konfliktų metu gniaužia savo emocijas tol, kol sprogsta. Režisūra ir vaidyba šia prasme buvo genialios, jos persmelkė publiką nuolat stiprėjančių emocijų kriokliu, privesdamos prie galutinio katarsio šūviu užkulisiuose.

„Žuvėdra“ – tai spektaklis, kurį visi privalo išdrįsti pamatyti. Žiūrėti spektaklį buvo tikras „malonumas“. „Malonumas“ kabutėse, nes spektaklis priverčia susimąstyti apie tai, ką Čechovas mums sako jau 120 metų ir apie mūsų vietą šiame pasaulyje. Mes turime dėkoti už progas išvysti tokius spektaklius, kaip Koršunovo „Žuvėdra“.