Lietuvos aidas / 1999-11-12 / Ridas Viskauskas

Originali „Vasarvidžio nakties sapno“ interpretacija

1999-11-12

Lapkričio 17, 18 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje Oskaro Koršunovo teatras kviečia vilniečius į W.Shakespeare’o „Vasarvidžio nakties sapno“ premjerą. Rugpjūčio pabaigoje pirmieji spektaklį pamatė Helsinkio festivalio žiūrovai, o lapkričio pradžioje spektaklis buvo vaidinamas Kaune.

O.Koršunovo nuomone, „Vasarvidžio nakties sapnas“ yra apaugęs stereotipais, ir įprasta šią pjesę scenoje įsivaizduoti kaip „kostiuminę pasaką su Mendelssohno muzika“. Režisierius teigia atsisakęs paviršutiniško iliustratyvumo ir nori žiūrovų vaizduotę žadinti minimaliomis priemoėmis. Dramaturgo tekstas šiek šiek kupiūruotas. Atmestos kai kurios peripetijos, bet pjesės struktūra išsaugota. Kūrybiniame procese O.Koršunovą domino pjesės herojų – jaunuolių – virsmas suaugusiais žmonėmis bei jų klaidžiojimo jausmų labirinte analizė. Režisierius tikisi, kad spektaklis sudomins ir vaikus, ir paauglius, ir suaugusiuosius. Spektaklyje vaidina Lietuvos muzikos akademijoje studijuojantys aktoriai (magistrai). Dauguma jų – Jono Vaitkaus auklėtiniai. Kelerius metus vadinamajam „dramos aktorių su sustiprintu muzikiniu parengimu“ kursui – beje, baigiantis studijų laikui paaiškėjo, kad nė vienam Lietuvos teatrui jis nereikalingas, – dėstė ir O.Koršunovas. Režisieriui imponavo jaunuolių kūno plastikos galimybės, jų puiki muzikinė klausa. Iš pradžių „Vasarvidžio nakties sapno“ radikaliam sumanymui įgyvendinti O.Koršunovas norėjo kviestis ir kelis vyresnio amžiaus aktorius, bet, supratęs, kad be specialaus pasirengimo aktoriai sumanymo neįkūnys, šios minties atsisakė. Tam, kad aktoriai galėtų spektaklyje atlikti sudėtingas scenos judesio užduotis, keletą mėnesių jų trenažams vadovavo judesio meistrė Vesta Grabštaitė.

Spektaklio dailininkė – Marta Vosyliūtė, kompozitorius – Gintaras Sodeika. Vaidina aktoriai Rasa Samuolytė, Nerijus Gadliauskas, Darius Gumauskas, Eglė Valytė, Rasa Kulytė ir kt.

Artimiausios Oskaro Koršunovo teatro premjeros: lapkričio 24 d. įvyks choreografės Anželikos Cholinos šokio spektaklio „Pamišusių merginų šokis-3“ premjera, o gruodžio 20 d. – Roko Ramanausko režisuotos M.Kiivastiko pjesės „Romas ir Arūnas“ premjera. Beje, šiame spektaklyje be aktoriaus Arūno Sakalausko žiūrovai pamatys ilgokai naujo vaidmens teatre neturėjusį aktorių Romą Ramanauską.