Lietuvos žinios / Giedrė Milkevičiūtė

O.Koršunovo triumfas Avinjono festivalyje

2000-07-27

Prestižiškiausio Europoje tarptautinio teatrų festivalio publika buvo sužavėta naujausio Lietuvos režisieriaus pastatymo Meistras ir Margarita“ pagal garsųjį Michailo Bulgakovo romaną, kurį vilniečiai pamatys tik rugsėjo viduryje
Po keturių sunkių ir atsakingų spektaklių Prancūzijoje vos kelias dienas pailsėjusi namuose O.Koršunovo teatro trupė vakar išvyko į Vokietiją. Frankfurte prie Oderio, Kleisto teatre, vilniečiai rodys spektaklį „Ugnies veidas“. Prieš išvykdami į naujas gastroles režisierius ir jo komanda spėjo surengti spaudos konferenciją, kurioje pasidalijo įspūdžiais iš tarptautinio festivalio Avinjone ir teatro ateities planais.

Stebuklas

Pasak O.Koršunovo, specialiai Avinjono festivaliui pastatytas spektaklis „Meistras ir Margarita“ pagal garsųjį M. Bulgakovo romaną sulaukė audringos žiūrovų reakcijos. Sėkmingą pasirodymą režisierius vadina rizikingu nuotykiu ir didžiausiu savo kūrybinio gyvenimo stebuklu. Režisierius papasakojo, kad naujas spektaklis teatro festivaliui Avinjone buvo sukurtas per labai trumpą laiką, jo nematė Lietuvos žiūrovai, o Prancūzijoje laukė nepažįstama publika ir erdvė. Tad jaudulys dėl to, kaip tokio garsaus kūrinio viziją priims teatro gurmanai, režisieriui nedavė ramybės. Tik spektaklio finale, publikai sukėlus tikrą furorą, O.Koršunovas atsikvėpė. Režisierius pabrėžė kūrybinės grupės – inscenizacijos autoriaus dramaturgo Sigito Parulskio, dailininkės Jūratės Paulėkaitės, kompozitoriaus Gintaro Sodeikos kūrybiškumą, darną, atidumą, aktorių sutelktumą. Ypatingą vietą spektaklyje užima muzika.

Atmosfera

Trijų valandų trukmės spektaklis, kuriame gyvai skambina pasaulinio garso pianistas, Lietuvos muzikos akademijos profesorius Petras Geniušas, sukuria ypatingą atmosferą. M.Bulgakovo kūrinio herojų aistras ir veiksmus įprasmina klasikinės muzikos motyvai.
„Tai buvo didelis darbas, – prisipažįsta maestro. – Dalyvaudamas šiame Oskaro Koršunovo, kurio kūrybos fanatikas esu, projekte, patyriau tikrą euforiją. Man šis M.Bulgakovo kūrinys taip pat buvo artimas ir brangus nuo pat jaunystės. Tad džiaugiuosi galėdamas pats dalyvauti tokio spektaklio kūrybos procese. Mane žavėjo O.Koršunovo teatro komandos ypatingas muzikalumas, ritmo pajautimas“. O režisierius taip pat negailėjo komplimentų pianistui ir sakė, jog P.Geniušas visus aktorius „laikė ant klavišų“. Spektaklyje „Meistras ir Margarita“ vaidina 15 aktorių, tarp jų Aldona Bendoriūtė, Rytis Saladžius, Dainius Kazlauskas, Arūnas Sakalauskas, Andrius ėebrauskas, Darius Gavenonis, Eglė Mikulionytė, Rasa Samuolytė, Remigijus Vilkaitis ir kiti.
Avinjone spektaklis buvo rodomas keturis kartus ir, pasak režisieriaus, tolydžio kokybiškai augo. O.Koršunovas sakė, jog spektaklis dar keisis, prieš jį parodant Vilniuje Nacionalinio dramos teatro didžiojoje salėje rugsėjo 17-19 dienomis, kelias savaites bus intensyviai repetuojama. Vėliau premjera bus rodoma kituose Lietuvos miestuose.

Nenuoramos

O.Koršunovo teatrui nesisėdi namuose. Jau suplanuoti naujo sezono gastrolių maršrutai. Vilniečiai yra pakviesti į Nitros teatro festivalį Slovakijoje, festivalį „Baltijskij dom“ Sankt Peterburge, Maskvos centrinę olimpiadą, Japonijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Olandijos teatrus. Gruodžio mėnesį O.Koršunovo teatras nudžiugins žiūrovus jų pamėgtu atnaujintu spektakliu „Labas, Sonia, Nauji Metai“. Atgimusio spektaklio premjera numatoma Jonavos kultūros centre. Rengiamasi išleisti ir kompaktinę plokštelę su nauja kompozitoriaus G.Sodeikos muzika šiam spektakliui.