Oskaro Koršunovo spektaklio „Dugne“ aktoriams – scenos po atviru dangumi iššūkis

2021 19 rugpjūčio

Italija, Austrija, Ispanija, Vokietija, Kroatija, Švedija, Lenkija, Suomija, Ukraina, Belgija, Gruzija, Armėnija, Prancūzija – tai tik dalis valstybių, kuriose režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Dugne“ aktoriai kėlė klausimą „Kas yra žmogus?“ Jau šį penktadienį, rugpjūčio 20 d. jų laukia dar vienas iššūkis. Įprastai artimoje akistatoje su žiūrovais rodomas spektaklis bus pristatytas Menų spaustuvės kieme, scenoje po atviru dangumi. Spektaklio pradžia 19:30 val.

Pasak spektaklio režisieriaus, „Dugne“ – tai tarsi laboratorija, kurioje aktoriai kartu su žiūrovais bando atrasti atsakymą į klausimą, kas yra žmogus?

„Man džiugu, kad šiame spektaklyje labai atvirai kalbama apie žmogų. Nebūtinai apie sėkmės lydimą – tiesiog apie žmogų. Šių, o gal ir visų laikų paradoksas yra tas, kad nusileisdami į patį dugną ten randame vertingiausius dalykus tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme. Tokia yra ir aktoriaus profesija – visą laiką jausti dugną, bet neprarasti žmogiškumo“, – teigia Oskaras Koršunovas.

Pagrindinį alkoholizmo kamuojamo Aktoriaus vaidmenį sukūrė Darius Gumauskas. Šis vaidmuo jam atnešė svarbiausią Lietuvos teatrinį apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių.

„Turbūt gerai supratau temą – mačiau daug pavyzdžių aplinkiniame gyvenime“, – teigia D. Gumauskas.

Spektaklyje vaidina aktoriai, jau tapę nuolatiniais Oskaro Koršunovo kūrybiniais bendražygiais. Tai Darius Gumauskas, Dainius Gavenonis, Giedrius Savickas, Rytis Saladžius, Darius Meškauskas, Jonas Verseckas, Tomas Žaibus, Rasa Samuolytė ir Nelė Savičenko.

„Besirenkančius žiūrovus pasitinkame kaip svečius. Tokios ankštos erdvės pasirinkimas yra ne užsidarymas, o priešingai – atsivėrimas. Kuo didesnė salė, kuo toliau nuo žiūrovų, tuo labiau užsidarai. Kada esi čia pat, arti, užtenka tik pagalvoti, o žiūrovas jau mato. Čia meluoti nereikia. Tai ir yra didžiausias malonumas“, – apie spektaklio metu įvykstančią itin artimą aktorių ir žiūrovų akistatą kalba Barono vaidmenį sukūręs aktorius Darius Meškauskas.

Spektaklis „Dugne“ (pagal Maksimą Gorkį, režisierius Oskaras Koršunovas) – jau šį penktadienį, rugpjūčio 20 d., Menų spaustuvės kieme (Šiltadaržio g. 6, Vilnius). Spektaklio pradžia 19:30 val.