53678fe1aeac274c8c52fa649c7ae4b8f2cf110e

Oskaro Koršunovo teatro vasara: vestuvės Sankt Peterburge, laidotuvės Madride

Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis „Vestuvės“, pastatytas atsispiriant nuo vokiečių klasiko Bertoldo Brechto pjesės, tapo vienu sėkmingiausių pastarojo laiko OKT/Vilniaus miesto teatro pastatymų. Jau per pirmąjį sezoną „Vestuvės“ parodytos rekordiškai daug – net 50 kartų. 51-asis kartas aktorių laukė Sankt Peterburge rengiamo festivalio „Raduga“ scenoje.

Sokis Delni 69 photo-D.Matvejev©

„Šokyje Delhi“ vaidinanti Ugnė Šiaučiūnaitė: „Spektaklis primins kaip reikia klausytis vieni kitų“

„Tai moko klausytis kito, jį išgirsti, leisti jam išsikalbėti, o ne vien tik traukti iš galvos savo mažmožius ir įsivaizduoti, jog tavo mintys ir idėjos pačios svarbiausios“, – pasakoja aktorė Ugnė Šiaučiūnaitė, sukūrusi pagrindinį Katios vaidmenį režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje „Šokis Delhi“ pagal kultinio rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę. Artimiausias spektaklis – jau šį šeštadienį, gegužės 27 dieną. Artėjant spektakliui kalbamės su pačia Ugne.

DSC_0379_Fotor

Prancūzų kritikai apie Oskaro Koršunovo „Žuvėdrą“

Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo aktoriai sugrįžo iš intensyvių gastrolių Prancūzijoje. Paryžiaus teatro „Theatre 71“ scenoje jie suvaidino net šešis spektaklius. Mece ir Nansi rengiamame „Passages“ festivalyje spektaklis parodytas tris kartus. Pristatome prancūzų kritikų atsiliepimus, pasirodžiusius iš karto po spektaklių Paryžiuje ir Mece.

id_43962

O. Koršunovo premjera „Pamišėlis“ – apie nenorą taikstytis su normalumo fašizmu

Kaip žemiausios kastos tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymo į šį klausimą ieško režisierius Oskaras Koršunovas, jau šį vakarą (gegužės 16 d.) kartu su aktoriumi Eimantu Pakalka pristatantis monospektaklį pagal ukrainiečių klasiko Nikolajaus Gogolio apysaką „Pamišėlio užrašai“. XIX-ame amžiuje parašyta apysaka XXI-ojo amžiaus pradžioje vėl skamba kaip niekad aktualiai.

Zuvedra 1sp 81 foto-D.Matvejevas©

Aktorei Agnieškai Ravdo – tarptautinio festivalio Kroatijoje prizas už vaidmenį OKT „Žuvėdroje“

Po itin sėkmingų gastrolių Prancūzijoje, kuomet ant kojų buvo sukelta visa Paryžiaus ir Meco publika, o kritikai vieningai kartojo „Tai meistriška“, Oskaro Koršunovo „Žuvėdra“ išskrido tiesiai į Kroatijos mieste Rijekoje rengiamą tarptautinį mažosios scenos festivalį. Čia abejingų taip pat nebuvo: publika, santūriai stebėjusi spektaklį, finale tiesiog sprogo aplodismentais, susitikime kritikai ir žiūrovai žarstė komplimentus aktoriams ir režisieriui, o festivalio komisija vieną pagrindinių Ninos vaidmenį kuriančią Agniešką Ravdo apdovanojo geriausios jaunosios aktorės prizu.

DSC_0347_Fotor

Paryžiaus teatralai apie Oskaro Koršunovo „Žuvėdrą“: tai meistriška!


„Magistral!“ (liet. meistriška) – tokiu šūkiu režisierių Oskarą Koršunovą ir jo „Žuvėdros“ aktorius pasitiko Paryžiaus kritikai. Publikos verdiktas taip pat buvo aiškus. Nepaisant vyraujančių šalies prezidento rinkimų aistrų, prancūzai net šešis vakarus stojosi iš savo vietų Paryžiaus „Theatre 71“ salėje ir aplodismentais vėl ir vėl kvietė aktorius į sceną. Plojo griausmingai, tai intensyviau, tai nurimstant ir tarsi vėl užsivedant – taip ploti moka tik prancūzai. Ir ploja toli gražu ne visiems.

DSC_0340_Fotor

„Hamletui“ Taivane skambėjo tūkstantinės publikos ovacijos

Praėjusiais metais atlaikiusi penkiolikos spektaklių turą po tris didžiuosius Kinijos miestus, režisieriaus Oskaro Koršunovo trupė 2017-ųjų gastroles pradėjo pažymėdami dar vieną tašką pasaulio žemėlapyje. Šį kartą tai Azijoje esančios salos Taivano sostinė Taipėjus ir ten rengiamas tarptautinis Taivano menų festivalis, kurio programoje vilniečiai pristatė „Hamletą“.